2005 

 

 

 

 

 

 

 

 

2010 s

 

 

Panasonic 2019

Wydarzenia:

Balony nad Karlinem.

Biegi lokalne - Karlinobiegaj.

Wideo: Karlino biegaj /

Pozostałe materiały - do obróbki i montażu.

Materiały do obróbki i montażu.

Cykliści w imprezach KSC Sundaybikers.

Wideo: Poszukiwanie Wiosny 2016 /

Pozostałe materiały - do obróbki i montażu.

Kajakarskie Imprezy i Wydarzenia.

Lotnie.

Wideo: Śladami Ikara - Mielno 2016 /

Materiały do obróbki i montażu.

Wideo: Wysoka Parsęta 2012 /

Pozostałe materiały do obróbki i montażu.

Mgła.

Materiały do obróbki i montażu.

Motocykliści.

Stany Powodziowe.

Zdarzenia inne.

Wideo: VI Międzynarodowy Zlot Motocyklistów w Lubsku 2007 /

Pozostałe materiały - do obróbki, montażu i uzupełnienia.

Balony nad Karlinem

Biegi lokalne

Cykliści 

Kajakarze 

Boks

 Lotnie 

Mgła

Motocykliści

Działkowicze

Stany Powodziowe

Zdarzenia inne...

Kajakarskie.

Działkowicze.

Powrót do listy

Powrót do listy

Powrót do menu

Powrót do menu

Powrót do listy

Powrót do listy

Powrót do listy

Powrót do listy

Powrót do listy

Powrót do listy

Pontoniarze

PZW - Wędkarze

Boks.

Powrót do menu

Powrót do listy

Pontoniarze.

PZW - Wędkarze.

Powrót do menu

Elitarna Grupa ŻELAZNY w Bagiczu

Elitarna Grupa ŻELAZNY w Bagiczu.

Video: Elitarna Grupa ŻELAZNY na ziemi w powietrzu i w TVN.

Pozostałe materiały - do obróbki i montażu.

Powrót do listy

Kiteboarding ME 2014 Mielno

Kiteboarding ME 2014 Mielno.

Powrót do menu

Powrót do menu

Wideo: Mistrzostwa Europy 2014 Mielno.

Materiały do obróbki i montażu.

89 MP Seniorów 2018 w BO: Oprawa Otwarcie Oceny

Walki Finałowe: 49 kG Jakub Słomiński-Dorian Mospinek / 52 KG Mateusz Pustuła-Maciej Jóźwik / 56 KG Kacper Harkawy-Jarosław Iwanow / 64 kG Karol Kowal-Damian Durkacz /

Pozostałe walki do opracowania na ewentualne zamówienia klubów...

Recital Zbigniewa Wojciechowicza 2015

Recital Zbigniewa Wojciechowicza 2015.

Powrót do menu

Canoa Cup Maraton Parsęta 2016.

KSC Sundaybikers.

VI Rajd Gwieździsty 2017.

Wideo: Formowanie i start grupy Karlino / Meta w Karlinie / Slajdy /.

Pozostałe materiały - do obróbki i montażu.

Powrót do menu

Koszalińska Kolej Wąskotorowa.

Wideo: KKW dla WOŚP 2009 / 121 Lat KKW.

Mam cichą nadzieję, że nikt, kto usłyszy moją parafrazę tuwimowskiej "Lokomotywy", z krzesła nie spadnie i szkody żadnej nie dozna. Byłbym niepocieszony, a powstrzymać się nie mogłem.

Styczniowy kurs do Bonina, to dla działaczy i sympatyków Towarzystwa Miłośników Koszalińskiej Wąskotorówki zwieńczenie długotrwałych starań o reaktywację Koszalińskiej Kolei Wąskotorowej, pokonywania przeróżnych formalności i żmudnej pracy przy odbudowie torowiska. 30 grudnia 2008, po ostatecznym odbiorze technicznym, Towarzystwo uzyskało zgodę na eksploatację linii. Ustalając termin pierwszego, pełnoprawnego przejazdu na dzień 17 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, połączono ów przejazd ze zbiórką darowizn na rzecz Orkiestry wśród uczestników oraz kierowców i pasażerów samochodów, wstrzymywanych na krótką chwilę na przejazdach przez drogi dojazdowe do Koszalina. Pasjonaci Koszalińskiej Wąskotorówki nadali w ten sposób szczęśliwemu finałowi własnych działań, barwę i wydźwięk szczególnie miły. Chylę czoła, dziękuję za zaproszenie, za serduszka od wolontariuszek, za możliwość zarejestrowania niecodziennych wydarzeń. Szanuję i podziwiam pasjonatów, którzy dla odszukania chociażby śladów dawnych kolei potrafią dotrzeć do odległych zakątków naszego kraju, a zebrane tam materiały prezentują na własnych stronach internetowych. M.in. są to: - www.drezyna.com.pl  oraz  www.waskotorowka.koszalin.pl.

 

Doraźny pobyt na stacji wąskotorowej przywołał mnóstwo wspomnień sprzed lat prawie pięćdziesięciu.

 

W latach 1960-64 mieszkałem w bliskim sąsiedztwie stacji, na ulicy Kolejowej 11, u państwa Klimowiczów. Dom stoi twardo, ale dookoła, na miejscu niegdysiejszych ogródków sięgających dawnej zabudowy ulicy Łużyckiej, wybudowano znacznie przerastające go bloki mieszkalne.

 

 

Mile, ale z żalem wspominam przygodę ze sroką, którą właśnie tam, z mizernie opierzonego pisklęcia wykarmiłem na dorodne, towarzyskie i ufne ptaszysko, które długo po usamodzielnieniu przylatywało do okna na każde gwizdnięcie wiedząc doskonale, że mam do jedzenia coś ekstra. Kontakt straciłem po zmianie charakteru pracy, gdy większość czasu spędzać musiałem w przedsiębiorstwach przemysłu terenowego, a do koszalińskiego Zjednoczenia powracałem co dwa tygodnie, tylko na jeden dzień, aby pobrać kolejną delegację i rozliczyć poprzednią. Państwo Klimowiczowie, w uzgodnieniu ze mną, dokwaterowali wówczas współlokatora, a ten - pod moją nieobecność - skutecznie przepędził ptaka podejrzewając, że sroka chce coś ukraść.

 

 

Koszalińska Kolej Wąskotorowa działała wówczas "pełną parą", ale skorzystałem z niej tylko dwukrotnie, aby w Boninie odwiedzić chorą koleżankę z pracy.

 

Po upływie kilku następnych lat, ponownie skorzystałem z zaproszenia. Rocznicowy piknik z tortem, szampanem i odwiedzinami lokalnych VIPów połączono z wyjazdem i pracami przy rekonstrukcji torowiska w połowie odległości pomiędzy Manowem i Rosnowem. W piękny, wczesnojesienny słoneczny dzień dojechałem do miejsca postoju samochodem, drogą biegnącą przez las, w niewielkiej odległości od torowiska. Serię świetnych zdjęć straciłem, gdy padł mój zewnętrzny dysk 4TB.

 

O pikniku i rocznicowym kursie do Rosnowa w dniu 30-11-2019 dowiedziałem się z porannej audycji Radio Koszalin i telefonu do KKW. Zbyt późno, by zdążyć na koszalińską stację przed odjazdem pociągu, więc ją ominąłem - zatrzymałem się dopiero w Boninie.

2009-01-11.

2019-11-30.

KKW

Zdjęcia pochodzą: 1-3 ze stacji w Boninie; 4-6 z dzikiego miejsca przed stacją w Manowie, błędnie podpowiedzianego jako dojazd do stacji; 7-12 z przejazdu w Manowie; 13-19 z przejazdu przed Rosnowem; 20-36 z Rosnowa.

W Rosnowie niespodzianka w postaci ładnie zagospodarowanego brzegu jeziora/rozlewiska, niegdyś bardzo zaniedbanego. Mam nadzieję, że reaktywowanie kolei wąskotorowej było znaczącym elementem dopingującym tamtejszy samorząd.